Menu Zamknij

Wywóz odpadów 16 01 20 – szkło

potłuczone szklane butelki8

Odpady ze szkła, oznaczone kodem 16 01 20, obejmują różnego rodzaju szklane odpady, które powstają w procesach produkcyjnych, recyklingu lub konsumpcji. Jest to kategoria odpadów skoncentrowana wyłącznie na odpadach szklanych.

potłuczone szkło i butelki

Odpady, które zaliczają się do kategorii 16 01 20

Oto lista odpadów, które mogą być objęte kodem odpadów 16 01 20 – szkło:

  1. Szklane butelki po napojach
  2. Słoiki po żywności
  3. Szkło płaskie, takie jak okna i lustra
  4. Szkło gospodarstwa domowego, np. kubki, szklanki, talerze
  5. Szkło z demolki i remontów, w tym okna i drzwi szklane
  6. Odpady szkła z procesów produkcyjnych przemysłu szklarskiego
  7. Uszkodzone szklane opakowania zbiorcze
  8. Szkło o nietypowych kształtach i rozmiarach
  9. Szkło o wadach produkcyjnych
  10. Odpady szklane pochodzące z recyklingu i sortowania.

Należy pamiętać, że powyższa lista nie wyczerpuje wszystkich możliwych rodzajów odpadów ze szkła, które mogą być objęte kodem 16 01 20. Istnieje wiele innych kategorii i typów odpadów szklanych, które również mogą być objęte tym kodem.

Wywóz odpadów 160120 z Gruzarem

Oferujemy usługi związane z gromadzeniem (wynajmujemy kontenery oraz worki Big Bag na odpady) i usuwaniem odpadów szklanych, które podlegają kategorii 16 01 20 – szkło. Nasza firma specjalizuje się w odbieraniu różnych rodzajów odpadów szklanych, w tym butelek po napojach, słoików po żywności, szkła płaskiego, szkła gospodarstwa domowego oraz innych odpadów szklanych. Zajmujemy się również transportem odpadów z innych kategorii w tym wywozem gruzu.

Działamy zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami, dbając o odpowiednie zbieranie, segregację i transport tych odpadów. Nasz zespół ekspertów jest dobrze przeszkolony w zakresie postępowania z odpadami szklanymi, co zapewnia naszym klientom wysoką jakość obsługi.

Odpady szklane, takie jak butelki, słoiki czy szkło płaskie, mogą zostać odebrane przez naszą firmę i przekazane do procesu recyklingu. Recykling szkła jest istotny dla ochrony środowiska, ponieważ umożliwia ponowne wykorzystanie surowców i ograniczenie ilości odpadów trafiających na składowiska.

Dlatego też zachęcamy do skorzystania z naszych usług w zakresie gromadzenia i usuwania odpadów szklanych. Gwarantujemy profesjonalne podejście, rzetelną obsługę oraz zgodność z przepisami dotyczącymi ochrony środowiska. Skontaktuj się z nami już dziś, aby dowiedzieć się więcej o naszych usługach i zlecić odbiór swoich odpadów szklanych.

potłuczone szklane odpady

Szkło oraz wywóz innych odpadów podobnych

Kod Odpady 
16 01 20 Szkło
15 01 07 Opakowania ze szkła
17 02 02 Szkło
19 12 05 Szkło
20 01 02 Szkło