Menu Zamknij

Wywóz odpadów 16 01 18 – metale

metalowe odpady na wysypisku

Kod 16 01 18 odnosi się do wywozu metali. W tej kategorii znajdują się różne rodzaje metali, takie jak żelazo, stal, aluminium, miedź, ołów, cynk itp. Wywóz tych metali jest istotny ze względu na możliwość ich przetworzenia i ponownego wykorzystania. Metale mogą być zawarte w różnego rodzaju odpadach, takich jak elementy stalowe, pręty, blachy, rury i wiele innych. Recykling odpadów metalowych ma duże znaczenie dla ochrony środowiska, ponieważ umożliwia zmniejszenie zapotrzebowania na nowe surowce i ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko naturalne. Przepisy i wymogi dotyczące ochrony środowiska są ściśle przestrzegane podczas wywozu i przetwarzania odpadów metalowych, aby zminimalizować skutki dla środowiska naturalnego.

różne odpady metalowe na wysypisku

Kod odpadów 16 01 18 – metale

Oto lista odpadów, które mogą być objęte kodem odpadu 16 01 18 – metale:

  1. Zużyte elementy stalowe
  2. Stare żelazne pręty
  3. Odpady blachy metalowej
  4. Ramy metalowe
  5. Stare rury metalowe
  6. Aluminium zużytych produktów
  7. Miedź w postaci odpadów
  8. Ołowiane odpady
  9. Cynkowe odpady
  10. Inne odpady metalowe, takie jak niewielkie metalowe elementy i fragmenty.

Warto zauważyć, że lista ta nie jest wyczerpująca i może istnieć wiele innych rodzajów odpadów metalowych, które mogą być objęte tym kodem odpadów.

odpady metalowe na wysypisku

Wywóz odpadów 16 01 18 – metale z Gruzarem

Transport odpadów 16 01 18 – metali odbywa się za pośrednictwem naszej firmy Gruzar zlokalizowanej w Warszawie. Jesteśmy specjalistami w usuwaniu różnych typów odpadów w tym również metalowych. Oferujemy szeroki zakres usług, w tym wynajem kontenerów na odpady budowlane i gruz, worków Big Bag, a także transport tych odpadów do miejsc, które zajmują się ich utylizacją – wywóz gruzu to nasza działalność flagowa. Nasza firma działa w pełnej zgodności z przepisami i normami dotyczącymi ochrony środowiska. Gruzar jest znany z konkurencyjnych cen, co sprawia, że nasze usługi są bardziej dostępne dla klientów poszukujących profesjonalnego i odpowiedzialnego wywozu metali oraz innych rodzajów odpadów, nie tylko tych metalowych.

Metale i wywóz odpadów podobnych

Kod Odpady 
16 01 18 Metale
16 01 17 Metale żelazne
17 04 01 Miedź, brąz, mosiądz
17 04 07 Mieszaniny metali
17 04 05 Żelazo i stal