Menu Zamknij

Wywóz odpadów 15 02 03 – sorbenty, materiały filtracyjne, tkaniny do wycierania (np. szmaty, ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02

materiały ochronne, tekstylia

Z definicji kodu 15 02 03 odpady te należą do odpadów segregowanych w wymienionej frakcji z założeniem, że nie są one skażone substancjami niebezpiecznymi i szkodliwymi zarówno dla środowiska, ludzi oraz zwierząt i nie należą do odpadów niebezpiecznych.

materiały filtracyjne, tkaniny do wycierania

15 02 03 sorbenty, materiały filtracyjne, tkaniny do wycierania (np. szmaty, ścierki) i ubrania ochronne

Kategoria odpadów 150203 obejmuje różnego rodzaju materiały absorbujące, filtry, tkaniny do wycierania oraz ubrania ochronne (inne niż wymienione w 15 02 02). W większości przypadków są to materiały jednorazowego użytku, które po użyciu wymagają specjalnego postępowania w celu ich właściwego zagospodarowania.

Poniżej przedstawiam krótką listę przykładów odpadów z kategorii 150203:

  • Sorbenty, czyli materiały służące do absorpcji różnego rodzaju substancji, takie jak oleje, paliwa, substancje chemiczne itp.
  • Materiały filtracyjne, które są wykorzystywane do oczyszczania różnego rodzaju gazów i płynów.
  • Tkaniny do wycierania, takie jak szmaty, ściereczki, czy ręczniki papierowe, które są wykorzystywane do usuwania zanieczyszczeń i brudu z powierzchni.
  • Ubrania ochronne, takie jak kombinezony, fartuchy, rękawice ochronne, czy maski ochronne, które są wykorzystywane do ochrony przed różnego rodzaju zagrożeniami w miejscu pracy.

Wszystkie te materiały wymagają odpowiedniego postępowania po użyciu, aby zminimalizować ich wpływ na środowisko.

 tkaniny do wycierania, materiały ochronne

Wywóz odpadów z kategorii 150203 z Gruzarem

Warto powierzyć nam wywóz odpadów z kategorii 150203 ze względu na nasze wyjątkowo sprawne i terminowe odbiory. Nasza firma Gruzar działa od poniedziałku do soboty, co pozwala na elastyczność w dostosowaniu do potrzeb naszych klientów. Współpracujemy zarówno z firmami, jak i osobami fizycznymi. Co ważne, nasza cena za odbiór i utylizację odpadów jest atrakcyjna w stosunku do jakości naszych usług. Jesteśmy także otwarci na wywóz innych odpadów o różnych kodach oraz wywóz gruzu. Zaufaj naszemu doświadczeniu i profesjonalizmowi, a nasza firma zadba o rzetelne zagospodarowanie Twoich odpadów.

Regenerate response

Sorbenty, materiały filtracyjne, tkaniny do wycierania (np. szmaty, ścierki) i ubrania ochronne wywóz odpadów podobnych

Kod Odpady 
15 02 03 Sorbenty, materiały filtracyjne, tkaniny do wycierania (np. szmaty, ścierki) i ubrania ochronne inne niż wymienione w 15 02 02
15 01 09 Opakowania z tekstyliów
20 02 03 Inne odpady nieulegające biodegradacji