Zgodnie z przepisami, odpady, które generowane są w wyniku prac remontowych, wykończeniowych czy budowlanych, nie powinny trafiać do kubłów na odpady komunalne. Prawidłowym sposobem gromadzenia śmieci remontowych to umieszczanie ich w specjalnie przeznaczonych do tego celu pojemnikach. Dlaczego korzystanie z nich jest tak ważne? Jakie są rodzaje kontenerów na gruz i w jaki sposób się z nich korzysta?
Żółty kontener wypełniony odpadami remontowymi stojący na ulicy
Konten er to konieczność
Należy podkreślić, że nie ma innej drogi do tego, aby składować odpady budowalne, jak właśnie zaopatrzenie się w kontenery budowlane. Nie możemy zrzucać gruzu na działkę, nawet, jeżeli jest to nasza własna ziemia. Poprzez takie działanie możemy zaszkodzić środowisku naturalnemu. Nie wolno również wyrzucać śmieci poremontowych do kubłów na odpady komunalne. Za takie postępowanie grożą konsekwencje prawne. Jedynym możliwym sposobem na pozbycie się gruzu są pojemniki specjalnego przeznaczenia, które po zapełnieniu trafią na legalne wysypisko. Tam ich zawartość zostanie poddana segregacji, a w jej następstwie część surowców zostanie odzyskana do ponownego wykorzystania.
Jak wynająć kontener?
Wynajem kontenerów jest niezwykle prosty. Wystarczy wybrać odpowiedni kontener na gruz i skontaktować się z nami, by ustalić adres podstawienia oraz terminy. Wynajem możliwy jest poprzez kontakt telefoniczny pod numerem +48 22 125 5167, e-mailowy lub poprzez formularz online . Jeżeli decyzja o wyborze konkretnego pojemnika mimo wszystko okaże się kłopotliwa, nasi pracownicy chętnie doradzą i pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji. Podstawiamy kontenery na terenie całej Warszawy, ale nie tylko – wynająć od nas kontenery mogą też mieszkańcy całej aglomeracji warszawskiej. Oferujemy atrakcyjne ceny.
Kontener na odpady i gruz 7m3 z klapami
Jakie są pojemności kontenerów?
Kontener na odpady budowlane powinien być dopasowany do konkretnych potrzeb. Z tego powodu kontenery na gruz dostępne są w wielu wariantach gabarytowych. Jeżeli remontujemy małą łazienkę w mieszkaniu i chcemy pozbyć się ceramiki oraz starych kafelków, wystarczy mały kontener, na przykład o pojemności 2 m3 (lub worek Big Bag o udźwigu 1.5t). Podobnie w przypadku, kiedy przeprowadzamy demontaż zabudowy lodówki czy zmywarki – elementy zabudowy nadają się do umieszczenia w kontenerze. Mały kontener typu mulda, ze względu na swoje wymiary pozwala na wstawienie go przez wąskie bramy wjazdowe kamienic. Jeśli jednak przeprowadzamy remont generalny całego domu lub go przebudowujemy, urządzamy mini plac budowy, wprowadzamy sprzęt budowlany, to wówczas będziemy potrzebować kontenerów o maksymalnej pojemności. Pojemność naszych największych kontenerów dochodzi aż do 15 m3.
Co można składować w kontenerze?
Zawartością, z którą najczęściej mamy do czynienia podczas odbioru kontenerów od klientów prywatnych, są typowe odpady po remoncie. Zaliczają się do nich takie śmieci jak
ceramika (umywalki, zlewy, muszle klozetowe),
płytki podłogowe,
kafelki ścienne.
Do pojemników trafiają też
fragmenty betonu, który mógł pokruszyć się podczas prac remontowych,
kawałki cegieł, prętów stalowych, metalowych zawiasów,
płyty gipsowo-kartonowe,
tynk.
Nierzadko trafiają tam też fragmenty starych, wymienianych instalacji wodno-kanalizacyjnych, gazowych itp.
Nasz najmniejszy kontener budowlany z kolei często sprawdza się w przypadku wywozu odpadów zielonych.
Należy wspomnieć, że szeroko rozumiany wywóz gruzu to nie jedyny obszar naszej działalności. Z powodzeniem zorganizujemy również utylizację odpadów wielkogabarytowych, starych mebli, czy elektrośmieci. W Warszawie tego typu usługi stają się coraz bardziej popularne, reszta województwa nie musi pod tym względem pozostawać w tyle.