Menu Zamknij

Kontener na gruz – jak wybrać odpowiedni?

kontener Ursynów

Remont mieszkania lub domu, prace budowlane na działce, a może odgracanie piwnicy ze starych mebli czy sprzętów? Wiele jest powodów, dla których decydujemy się na zamówienie kontenera na odpady. Wybór odpowiedniego pojemnika może jednak wydawać się trudny. Czy jest taki w rzeczywistości? Niekoniecznie. Jak zatem wybrać odpowiedni kontener? 

Pojemność kontenera – jak oszacować potrzeby?

Najczęściej pojawiającą się wątpliwością jest: jak dobrze dobrać pojemność kontenera? Rozpoczynając remont trudno oszacować, jak wiele będzie odpadów, szczególnie, jeśli prace remontowe przeprowadzamy po raz pierwszy, a kontenery na gruz nie były nam dotąd potrzebne. Wiemy, że – przykładowo – do skucia są płytki w łazience, trzeba wymienić też prysznic, ale aby przewidzieć ile miejsca będą zajmować poszczególne odpady, potrzeba nieco doświadczenia i wyobraźni przestrzennej. W pełni więc zrozumiałe jest, że myśl o wyborze rozmiaru kontenera na gruz zająć może sporo czasu. Sprawy nie ułatwia szeroki wachlarz ofertowy. Dostępne są zarówno małe kontenery, mieszczące około dwóch metrów sześciennych odpadów (a także worki Big Bag o pojemności 1.5 tony), jak i te, które pomieszczą kilkaset tradycyjnych worków na śmieci. Mniejszy kontener sprawdzi się idealnie do składowania ziemi podczas przekopywania ogródka działkowego. Do typowych remontów mieszkalnych najchętniej wybierane są klasyczne pojemniki mające 7 . Najlepiej kierować się zasadą: lepiej wybrać nieco większy kontener, niż taki, który krótko po podstawieniu, jeszcze przed umówionym terminem odbioru, będziemy musieli wymienić na nowy (choć oczywiście i to nie stanowi problemu – kontener może być podstawiony nawet tego samego dnia, w którym otrzymamy zlecenie). W razie wątpliwości jaki kontener na odpady budowlane będzie najlepszy, polecamy kontakt z naszą firmą. Pracownicy, po krótkim wywiadzie na temat metrażu remontowanych pomieszczeń i zakresu prac, postarają się pomóc w wyborze pojemnika, który sprawdzi się najlepiej.

Kontener na odpady i gruz 7m3 z klapami

Co jeszcze trzeba wziąć pod uwagę?

Przy wyborze kontenera nie tylko jego pojemność ma znaczenie. Ważne są też inne jego gabaryty oraz funkcjonalność. Dlaczego? Jeśli remontujemy mieszkanie w kamienicy, której podwórze znajduje się na terenie ogrodzonym płotem, to aby postawić tam kontener, musimy wziąć pod uwagę także jego długość i szerokość. Nie każdy pojemnik bowiem zmieści się na przykład w wąskiej bramie. Takie wymiary muszą uwzględnić również mieszkańcy nowych, monitorowanych, ogrodzonych osiedli, których w Warszawie jest coraz więcej. 

Odpowiedni kontener na odpady budowlane zapewni też bezpieczeństwo i wygodę korzystania z niego. Przykładowo, jeśli mają do niego trafiać folie malarskie czy inne lekkie materiały, jak papierowe kartony czy opakowania, to warto wybrać kontener w pokrywą. Dzięki temu nie będą one wywiewane przez wiatr kiedy będziemy czekać na wywóz odpadów budowlanych. Wyroby papierowe z kolei zabezpieczone będą przed namoczeniem z powodu padającego deszczu. Wybór pojemnika może więc też zależeć od rodzaju śmieci, które zamierzamy w nich umieścić – ziemia, gruz, odpady zmieszane z budowy – nie ma przeszkód by umieszczać je w otwartych kontenerach. Do odpadów papierowych czy bardzo lekkich sprawdzą się kontenery z pokrywami. 

Duży wybór kontenerów

Korzystając z usługi, jaką jest wywóz gruzu, stajemy przed wyborem odpowiedniego kontenera. Jeżeli nie wiemy, jak wiele odpadów wygeneruje remont czy inne nasze przedsięwzięcie, wymagające kontenera, możemy skorzystać z podpowiedzi pracowników. Dopasujmy gabaryty kontenera do warunków, w których ma stanąć – bierzmy pod uwagę ewentualne wąskie bramy czy inne utrudnienia, które możemy napotkać w czasie transportu kontenera z posesji. Jeżeli zależy nam na zabezpieczeniu śmieci przed warunkami atmosferycznymi, zdecydujmy się na kontenery z pokrywami.