Menu Zamknij

Jak zamówić kontener na gruz?

kontener praga południe

Podczas prowadzenia budowy czy przeprowadzania remontu generalnego wynajem kontenera na gruz jest sprawą dużej wagi. Prawo obliguje do tego, aby odpady budowlane składować oraz utylizować w odpowiedni sposób. Wymaga to posiadania odpowiedniego pojemnika, do którego trafiać będą wszystkie nieczystości powstałe w czasie robót. Nie codziennie buduje się dom czy remontuje mieszkanie, dlatego posiadanie kontenera na własność zdarza się niezwykle rzadko. Nic dziwnego, bo o ile w przypadku posesji stojącej na ogrodzie, znalazłoby się stałe miejsce dla kontenera, tak w przypadku mieszkań w blokach lub kamienicach jest to z oczywistych względów niemożliwe. Pozostaje więc wynajem kontenerów lub worka Big Bag

Kontenery na gruz

Jaki jest zakres usługi?

Sam kontener na gruz zresztą, to nie wszystko. Pozostaje jeszcze transport, czyli wywóz gruzu na odpowiednie składowisko, gdzie odpady zostaną posortowany i poddane odzyskowi surowców wtórnych. Zamówienie kontenera od firmy świadczącej jego wynajem rozwiązuje ten problem. W skład usługi wchodzi bowiem cała logistyka – od podstawienia pojemnika, aż po wywóz odpadów. To firma odpowiedzialna jest za to, aby poremontowe odpady trafiły w legalne miejsce zrzutu i zostały prawidłowo zagospodarowane. Klient nie musi się o to martwić.

Jak zamówić kontener? 

Jest to bardzo proste! Wystarczy skontaktować się telefonicznie, mailowo lub wypełnić formularz na naszej stronie internetowej. Staramy się na bieżąco odpowiadać na wszelkie zgłoszenia, które trafiają do nas drogą elektroniczną, a nasi konsultanci przez sześć dni w tygodniu pełnią dyżur telefoniczny. Najlepiej, aby zgłaszając chęć wynajęcia kontenera, sprecyzować jaki rozmiar pojemnika jest najbardziej preferowany i jaki rodzaj odpadów planuje się w nim umieścić. W przypadku braku doświadczenia w tego typu przedsięwzięciach, można wyszczególnić jakie prace mają być prowadzone i jakiego metrażu dotyczy remont, a nasi pracownicy doradzą wybór odpowiedniego kontenera lub w przypadku mniejszego remontu- worek Big Bag

Na koniec ustalamy miejsce podstawienia kontenera – i gotowe! Kontenery na gruz podstawiamy na siedem dni kalendarzowych. Formalności skracamy do minimum. Za wynajem pojemnika pobierana jest opłata, w której zawiera się koszt dowozu i odbioru kontenera przez nasz pojazd oraz obrotu odpadami. Nasze ceny są atrakcyjne w stosunku do oferty konkurencyjnych firm!

kontener Wesoła

Kontener budowlany już jedzie – jak przygotować się na jego podstawienie?

Jeżeli kontenery mają stanąć w miejscach nowo powstających budynków (plac budowy), wystarczy wygospodarować wolną przestrzeń odpowiedniej wielkości, dopasowaną do gabarytów kontenerów. Warto, by miejsce znajdowało się na tyle blisko budowanego budynku, aby korzystanie z kontenera nie było problematyczne, a jednocześnie nie ograniczało swobody prac. Z kolei jeśli pojemnik gromadzić ma śmieci poremontowe z mieszkań, znajdujących w budynkach wielorodzinnych, przygotować się trzeba jeszcze przed złożeniem zamówienia na pojemnik. Osoba wynajmująca kontener powinna powiadomić spółdzielnię lub wspólnotę mieszkaniową – kontener najpewniej stanie przed blokiem, kamienicą, często też w podwórzu, a więc w części wspólnej. Warto więc uzyskać na to zgodę od zarządcy nieruchomości. Po drugie, kontenery na gruz nie mogą ograniczać wjazdu i wyjazdu dla innych pojazdów, ani nie mogą stać na drodze przeciwpożarowej – konieczne jest zatem uzgodnienie wcześniej miejsca docelowego z zarządcą. 

W Warszawie, w której powstają coraz to nowe inwestycje budowlane, a stare mieszkania coraz chętniej są remontowane, wywóz gruzu jest nieodłączną częścią tych przedsięwzięć. Wynajem kontenerów jest więc koniecznością. Staramy się wyjść jej naprzeciw i uczynić wynajem pojemnika na odpady poremontowe kwestią jak najmniej problematyczną.